Dovolená ve Zlatých Píscích v Bulharsku

Plánujete letní dovolenou v Bulharsku? Toužíte- li si užívat spokojené lenošení na pláži, zábavu v aquaparku nebo výlety do nedaleké přírodní rezervace, pak bychom vám doporučovali letovisko Zlaté písky nacházející se nedaleko Varny v severní části bulharského pobřeží. Zlaté písky jsou velmi oblíbené zejména mezi turisty, kteří hledají komfortní služby, čisté pláže, krásnou přírodu a pestrý kulturní život.

Díky online srovnávači zájezdů New Travel.cz si můžete svou dovolenou ve Zlatých píscích rezervovat právě teď z pohodlí vašeho domova, bez nutnosti navštěvovat pobočky cestovních kanceláří. New Travel.cz představuje přehledně seřazený seznam všech zájezdů do Zlatých písků i mnoha dalších letovisek z celého světa z nabídek desítek renomovaných českých cestovních kanceláří.

Pláže pokryté zlatým pískem

Jedním z největších lákadel letoviska Zlaté písky jsou zdejší pláže táhnoucí se v délce až 4 kilometry podél řady moderních hotelových komplexů, které jsou šetrně zasazeny do zdejší malebné přírody. Tyto pláže jsou pokryty jemným zlatavým pískem, díky němuž získalo letovisko své jméno. Velkou výhodnou zdejších pláží je kromě čistoty vody také mírné svažování pláží do moře, což zajišťuje dětem možnost ničím nerušených vodních radovánek.

Přírodní rezervace

Dovolená ve Zlatých píscích je ideální nejen pro milovníky slunce a moře, ale také pro všechny, kdo touží poznat krásy bulharské přírody. Vydáte- li se na procházku za hotely a rušnější části pobřeží, pak dorazíte do přírodní rezervace, která plynule navazuje na letovisko. Tato rezervace nazývaná buďto po letovisku Zlaté písky nebo Hanučské lesy nabízí výborné podmínky pro klidné procházky malebnou přírodou s velmi pestrou biodiverzitou.

Tipy na výlety

Dáváte- li přednost spíše historickým památkám a civilizaci před klidem přírody, pak se můžete vydat na celou řadu zajímavých výletů do okolí. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je Varna, třetí největší město Bulharska, které nabízí opravdu pestrou nabídku služeb a zábavních středisek. Naleznete zde například krásný Primorskyj park s vlastní zoologickou zahradou, delfinárium, četná akvária, námořní muzeum či horký termální pramen tryskající z fontány v západní části města.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.