Cestujeme a poznáváme krásu Keni

Afrika je kontinent, který již odedávna přitahoval cestovatele a dobrodruhy z celého světa. Jedná se o velmi rozmanité místo, které se od severu k jihu postupně mění. Vyprahlé pouštní oblasti severu postupně přecházejí v savany a savany v centrální oblasti v deštné pralesy, které jsou ve velkém kontrastu například s pouštěmi Sahara a Kalahari. Díky rozmanitému povrchu a teplému klimatu je Afrika místem, kde lze spatřit druhy živočichů i rostlin, které nenajdete jinde na světě. Na území Afriky vznikla také celá řada kmenů, které si vytvořily vlastní jazyk, kulturu i umění, jež si získalo své obdivovatele po celém světě.

Mnoho návštěvníků Afriky sem přijíždí nejen kvůli přírodě, ale také proto, aby spatřili vesnice místních obyvatel a na vlastní oči spatřili výrobu místních tradičních výrobků, ať už se jedná o dřevěné masky, šperky či šaty. Pokud vás na Africe láká spíše příroda a chtěli byste si dopřát opravdové africké safari, pak s námi vyrazte do Keni! Keňa je jednou ze zemí centrální Afriky, ovšem nachází se v její východní části. Proto zde nenaleznete spíše savany, které jsou domovem desítek druhů zvířat.

Rozmanitá Keňa

Právě savany jsou velkým lákadlem Keni. Lze zde totiž spatřit téměř všechny nejznámější zástupce africké divočiny, jako jsou lvi, antilopy, pakoni, zebry, žirafy, sloni a v řekách lze spatřit také krokodýly. Příroda Keni je opravdovým klenotem a není tedy divu, že na její ochranu zde vzniklo hned několik přírodních rezervací a národních parků, které mají zabránit ničení volné přírody a uchovat Afriku takovou, jaká je. Ovšem i přes rozsáhlou ochranu stále dochází k nelegálnímu lovu zdejších zvířat a teritoria jednotlivých druhů zvířat se postupně zmenšují.

V kontrastu s volnou přírodou Keni jsou přímořské oblasti hýřící zábavou a rušným turistickým životem. Keňa disponuje velmi krásnými plážemi, které z ní činí ideální místo pro dovolenou. Poznávejte i vy jedinečné kouzlo Keni a vydejte se s námi do zdejších letovisek. V naší nabídce naleznete například zájezdy do Diani Beach, Malindi, Mombasy, Nyali a Watamu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.