Dřevěné altány – dřevěné pergoly

Dřevěné altány a dřevěné pergoly patří mezi zahradní stavby, které mají okrasnou funkci, ale také fungují jako skvělý úkryt před sluncem. Postavení zahradního altánu na vaší zahradě nabízí nové možnosti nejen pro vás, ale i pro vše děti.

Moderní člověk je každý den vystaven stresu. I během volného času vědomě či podvědomě řeší pracovní problémy a stresuje se kvůli maličkostem. Zahrada u vašeho domu či chalupy se pak může snadno stát místem, kde naleznete klid.

Proč se rozhodnout pro zahradní altány?

Dřevěné altány snadno dodají romantický a upravený ráz zahradě, které dosud chybělo kouzlo. Stačí pak už jen pečlivě udržovat zastřižený trávník a záhony s květinami.
Zastřešené posezení, které mohou nabídnout zmiňované altány nebo pergoly, poskytne prostor pro setkávání s přáteli a práci na čerstvém vzduchu, aniž by vás rozčiloval na slunci špatně viditelný displej počítače. Při dostatku prostoru mohou altány skrývat i uvolněnější posezení s polštáři na zemi nebo lehátky pro četbu.
I děti si dřevěné altány snadno zamilují. Užijí si tolika možností pro hru na bunkr či středověké opevnění. To vše navíc vám na očích.

Altány – pergoly mnoha možností

Altány se nevyrábějí sériově pouze v jedné podobě. Proto je možné dřevěné altány vybírat ze široké nabídky, případně je individuálně upravit na míru co se týče půdorysu, zpracování i podle využití.

Altány – jak vybrat ten správný

Pokud už jste si ve vaší zahradě pečlivě vybrali místo, kde bude stát váš altán, zbývá už jen promyslet, jaký zvolíte.
Altány můžete vybírat například podle toho, zda vám záleží více na soukromí nebo výhledu na zahradu. Dřevěné altány bývají buď uzavřenější, když vás mají skrýt před zraky sousedů, nebo naopak otevřené a vzdušené.
Dobře si promyslete velikost. Altány mohou poskytnout prostor pro stůl, k němuž se vejde bez problémů i 12 lidí. Vezměte proto v úvahu jak velké návštěvy se chystáte hostit.

Další důležitou položkou k zamyšlení je konstrukce a ochrana dřeva. Pokud stojí dřevěné altány na větrnějším místě nebo v oblasti, kde hodně prší, je možné zpevnit konstrukci ocelí a dřevu poskytnout speciální ochranu.

Nespokojíte-li se s obyčejnými dřevěnými altány, můžete vyzkoušet něco netradičního. Mnohé altány lze uzpůsobit přítomnosti grilu, krbu nebo houpačky, proto neváhejte a popusťte uzdu své fantazii.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.